Atrakcje okolicy:

Ścieżki rowerowe

Lasy koszęcińskie stanowią doskonały teren dla poprawy zdrowia i samopoczucia. Znajdują się tu liczne trasy rowerowe m.in.:
– ścieżka przyrodniczo leśna „Klepaczka” długości ok. 3,4 km
– ścieżka rowerowa długości 8,2 km przez „Rendez Vous”
– ścieżka przyrodniczo – dydaktyczna „Nasi Mali Przyjaciele”
– trasa rowerowa Koszęcin – Piłka długości ok. 8 km w jedną stronę
– trasa rowerowa Koszęcin – Kokotek długości ok. 12 km w jedną stronę
– trasa rowerowa Koszęcin- Brusiek przez las ok. 10 km w jedną stronę
– szlak rowerowy „Leśno Rajza” liczy ok. 118 km

Wędkowanie

Zapraszamy wszystkich zapalonych wędkarzy nad zalew znajdujący się na terenie GOSiR Koszęcin (kilkadziesiąt metrów od AKP Zielona Dolina). Piękny krajobraz, cisza i spokój pozwalają na łowienie dużych okazów ryb takich jak karp, szczupak, lin, płoć czy okoń. Wędkowanie mozliwe jest po wykupieniu zezwolenia na wędkowanie w biurze GOSiR.

Tor kajakowy

Tor usytuowany jest na zalewie na rzece Leśnicy. Obok znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Grzybobranie

Okoliczne lasy obfitują w wiele gatunków grzybów jadalnych. Dlatego jeśli zamierzają Państwo odwiedzić nas latem lub wczesną jesienią, na pewno z wycieczki do lasu nie wrócicie z pustymi rękoma.

Spacery

W pobliżu znaleźć można wiele pieszych szlaków pieszych, umożliwiających wielogodzinne wycieczki po rozległych terenach leśnych. Polecamy również spacery po Koszęcinie, w którym znaleźć można wiele wartych do odwiedzenia miejsc (patrz poniżej).

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”
im. Stanisława Hadyny z siedzibą w zabytkowym Kompleks Pałacowo – Parkowy w Koszęcinie.

Więcej informacji na stronie: www.zespolslask.pl

Zabytkowy kościół pw. Św Trójcy w Koszecinie

Kościół Św. Trójcy w Koszęcinie zaliczany jest do piękniejszych obiektów drewnianej architektury sakralnej na Ziemi Śląskiej i z pewnością należy go zaliczyć do ładniejszych tego typu budowli w Polsce. Koszęcińska „Trójca Święta” stoi w dolinie, kiedyś przed wiekami, utopiona w leśnym krajobrazie daleko poza wioską, dzisiaj jest ostatnią wysuniętą na południe budowlą Koszęcina.

Więcej informacji na stronie: www.trojca.com.pl

Basen GOSiR

Basen, jak i duża część ośrodka zostały kompletnie zmodernizowane i oddane do ponownego użytku w 2015 roku. Dzięki temu kompleks GOSiR to miejsce nowoczesne oraz bezpieczne.

Plac zabaw GOSiR

Kolejna propozycja dla najmłodszych. Wyposażony w huśtawki, zjeżdżalnie, miejsca do wspinania pozwoli zorganizować czas i spożytkować nadmiar energii.

Zarezerwuj miejsce już dziś!

tel. kom. 664 257 692
tel. kom. 793 004 148